خدمات ویزا و مهاجرت کانادا

اگر از کشورهایی که به عنوان مقصد مهاجرتی به شمار می‌روند، لیستی تهیه کنیم؛ نام کانادا در  راس این لیست مانند الماسی درخشان می‌درخشد. مهاجرت به کانادا و به تبع آن رفاه، از موارد جداناشدنی است که باعث شده تا کانادا به عنوان مقصد بسیاری از افراد در جهان شناخته شود. اما به شرط و شروط‌ها!

! با توجه به شرایط ایده‌آل کانادا برای زندگی افراد زیادی نه فقط در ایران بلکه در جهان به دنبال مهاجرت هستند و همین موضوع سبب شده تا دولت کانادا برای پذیرش مهاجرین شرایط نسبتا سختی را اتخاذ کند. همین موضوع کافیست تا وجود یک موسسه مهاجرتی باتجربه برای اخذ ویزای کانادا و اقامت کانادا بیش از پیش حس شود. موسسه مهاجرتی آباد آزاد آرام با توجه به تخصص مشاورین و تدبیر مدیران خود، یک همراه حرفه‌ای برای رسیدن به رویاهای شما محسوب می‌شود.

در این قسمت قصد داریم تا به معرفی خدمات ویزای کانادا و اقامت کانادا در موسسه آباد آزاد آرام بپردازیم؛ اگر قصد سفر یا مهاجرت و یا حتی رویا مهاجرت به کانادا را در سر دارید، با مشاورین ما در موسسه اباد ازاد ارام تماس بگیرید تا شما را در راه رسیدن به رویاها و یا اهدافتان همراهی کنند.

چرا ویزا و مهاجرت به کانادا؟

کانادا با مساحت ۹٬۹۸۴٬۰۰۰ کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده آمریکا، طولانی‌ترین مرز زمینی در جهان است. پایتخت کانادا اتاوا و تورنتو بزرگترین شهر آن کشور است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرما هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.

بعد از بی‌میلی ایالات متحده به جذب مهاجرین، خلاء بزرگی در قاره امریکا برای جذب مهاجرین حس می‌شد و افراد زیادی رویا مهاجرت به قاره آمریکا را در صندوقچه رویاهای ناکام خود دفن کردند، اما طولی نکشید که دولت کانادا به دستور تردو نخست‌وزیر این کشور تدابیر هوشمندانه‌ای را برای جذب مهاجرین، اندیشیدن تا از این طرق یک سرمایه‌گذاری بلند مدت برای آینده کشور خود داشته باشند. طولی نکشید که کانادا جایگزین ایالات متحده برای جذب مهاجرین شد، تا جایی که در حدود 42% از مردم این کشور را در حال حاضر اقلیت‌ها تشکیل می‌دهند.

نکته‌ای که در کانادا به نسبت دیگر کشورها به عنوان یک مزیت به چشم می‌خورد؛ البته به‌غیر از موارد رفاهی که جلوتر به آن‌ها اشاره می‎‌کنیم؛ زندگی قومیتی است. اشتباه نکنید، منظور از زندگی قومیتی به هیچ وجه زندگ قبیله‌ای نیست، بلکه در این کشور عموما مهاجرین هر کشور در یک محدوده خاص در کنار هم زندگی می‌کنند و همین موضوع سبب  عدم غریبگی در خاک این کشور می‌شود.

اما صحبت از شرایط رفاهی مناسب کانادا شد، اگر بخواهیم به صورت کاملا خلاصه‌وار به تمایزهای رفاهی کانادا صحبت کنیم، کافی‌ است که به چند نکته زیر اشاره کنیم:

کانادا کشوری با رویکرد آزادی محور است، یعنی شما در این کشور با هر عقیده‌ای می‌توانید زندگی کنید، البته که نباید به عقاید سایر اقلیت‌ها دخالت کنید.

برابری جنسیتی از دیگر موارد شاخص در کشور کانادا است، به گونه‌ای جاستین ترودو برای کابینه خود به طور مساوی اعضا را انتخاب نمود.

پس از پیشی گرفتن از روسیه کانادا در رتبه 10 برترین اقتصاد دنیا قرار دارد و همین موضوع کافیست تا آینده شغلی شما را تضمین کند.

مورد دیگر که باید به آن توجه ویژه داشته باشید وسعت این کشور است که با احتساب منطقه آبی و خشکی دومین کشور بزرگ دنیا و بدون احتساب منطقه آبی چهارمین کشور بزرگ دنیا به حساب می‌آید.

سرانه بالا تحصیلی به همراه وجود دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه ونکور و برتیش کلمبیا بیان‌گر سیستم آموزشی قدرتمند در این کشور است. بنابر آمار حاصله بیش از 50 درصد مردم این کشور مدرک تحصیلات تکمیلی دارند.

مواردی که در بالا اشاره کریم صرفا بخش کوچکی از مزیت‌های بی‌شمار کانادا به حساب می‌آید. با توجه به موارد بالا طبیعی است که دولت کانادا برای ارائه اقامت کانادا و ویزای کانادا کمی سخت‌گیری کند که این موضوع با اعتماد به یک تیم حرفه‌ای مانند آباد ازاد آرام حل شدنی است.

ویزای کانادا

کانادا از آن دست کشورهایی است که شما در برخی از موارد می‌توانید بعد از دریافت ویزا، برای اخد تابعیت اقدام کنید. ویزای تحصیلی کانادا، ویزا کار کانادا، ویزا مهاجرت تجاری کانادا و ویزا توریستی کانادا از آن دست ویزاهایی هستند که می‌توانید به واسطه آن به کانادا سفر کنید، برخی از این ویزاها موقتی هستند و برخی دیگر درصورت وجود شرایط قابلیت تبدیل به اقامت این کشور را دارند.

ویزای تحصیلی کانادا

وجود دانشگاه‌های معتبر که عموما رنکینگ قابل توجهی در رده بندی جهانی دارند، در کنار شرایط مناسب تحصیلی و رفاهی دلیل خوبی برای ترغیب دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور است. تحصیل در کانادا از مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری میسر است و شما می‌توانید با اخذ ویزای کانادا البته از نوع تحصیلی مدرک خود را از یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور کسب کنید.  قدم اول برای ورود به دانشگاه‌های کانادا اخذ پذیرش از آن‌ها است. کار کمی سخت شد ولی نگران نباشید!

موسسه آباد آزاد آرام یکی از موسسات مهاجرتی شناخته شده با سابقه درخشان است که به صورت تخصصی در زمینه مهاجرت کانادا و استرالیا فعالیت می‌کند، نکته‌ای که باید به آن توجه ویژه داشته باشید، اعتبار  این موسسه در زمینه ویزای تحصیلی و دیگر ویزاهای موجود است، به این دلیل از اعتبار در این زمینه صحبت می‌کنیم، زیرا آباد آزاد آرام خدمات تحصیلی خود را به طور رسمی و زیر نظر وزارت علوم انجام می‌دهد که این موضوع خود دلگرمی بزرگی برای آینده افرادی که قصد تحصیل در خاک کانادا را دارند، به حساب می‌آید.

اما در کل برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا شما باید به چند موضوع توجه ویژه داشته باشید:

ابتدا تمکن مالی شما است که از جانب دولت کانادا موضوع مهمی به حساب می‌آید.

شما در اولین مرحله باید مدرکی ارائه دهید که بیان‌ کند شما مورد تایید استان کبک هستید، در واقع همان مدرکی که تایید می‌کند شما مشاور قانونی هستید.

بعد از ثبت درخواست فرد متقاضی برای پذیرش استانی کبک، فرد باید به اداره مهاجرت کانادا درخواست اقامت دائم بدهد و در نهایت با انجام تست پزشکی تاییده پلیس را دریافت کنید.

از دیگر موارد مهم دیگر در کانادا برای اخذ اقامت می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که شما باید ثابت کنید بعد از دوران تحصیل قصد پناهنده شدن یا ماندن در این کشور را ندارید.

از دیگر نکات مهم مدرک زبان شماست، به غیر از شهر کبک که به زبان فرانسه صحبت می‌کنند، دیگر شهرها نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارند.

ویزای کار کانادا

اولین گزینه‌ای که به فکر هر فردی برای اخذ ویزا کانادا می‌رسد، ویزای کاری این کشور است. در سال‌های گذشته این کشور برای تکمیل ظرفیت تخصص خود اقدام به جذب نیرو‌های متخصص کرد. البته وقتی می‌گوییم نیروی متخصص فکرتان خیلی جای دوری نرود، حتی آرایش‌گری هم که چندی بیش در استرالیا و کانادا برای جذب آن اعلام نیاز شد، به نوعی گزینه متخصص به حساب می‌آید. پس اگر  قصد اخذ ویزای کانادا را دارید و برای این موضوع تخصص کافی را در خود می‌بینید، یک قدم برای رسیدن به ویزای کانادا از بقیه جلوتر هستید، البته که می‌توانید با انتخاب یک تیم مهاجرتی مطمئن و کار بلد، این میزان فاصله را تبدیل به چند قدم کنید.

برای ورد به خاک کانادا از طریق نیروی کار شما دو راه پیش روی خود دارید، ابتدا می‌توانید برای اخذ ویزا کاری کانادا در خواست خود را طبق روالی که جلوتر به آن اشاره می‌کنیم، درخواست دهید. اما اگر شرایط ورود به کانادا به واسطه نیروی ماهر فدرال برای شما مهیا نشد، می‌توانید از طریق نیروی کار استانی و یا برنامه‌های تجارتی ماهر برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام کنید، البته که نکته مهمی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید، الزام Job offer یا پیشنهاد کاری است.

ویزای نیروی کار ماهر فدرال Federal Skilled Worker Program

اتباعی بیگانه که هیچ فردی را در کانادا ندارند، ولی خواهان دریافت اقامت دائم این کشور به واسطه کار هستند، می‌توانند برای این هدف خود، درخواست برنامه استخدامی فدرال ارائه دهند. روند پیشبردی این نوع از ویزای کانادا به گونه‌ای است که به شما بعد از ثبت درخواست به صورت آنلاین، براساس امتیازتی که در این سامانه تعریف شده و براساس امتیازات  دریافتی خود، دسته بندی شوید. بر این اساس شما برای واجد شرایط شدن باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنید. عموما مواردی که برای کسب امتیاز در سایت تعریف شده، شامل میزان دانش زبان انگلیسی، میزان سطح دانش و سابقه کار از این دست عوامل هستند که هر کدام حداقل‌هایی را شامل می‌شوند. مثلا حداقل سابقه کار باید 1 سال باشد، البته باید این مدت زمان به تایید دولت رسیده باشد.

ویزای کلاس سابقه کاری کانادایی Canadian Experience Class Visa

این ویزا مناسب افرادی است که به واسطه ویزای کار موقت کانادا در این کشور مشغول کار هستند و قصد تبدیل ویزا موقت خود به ویزای یا اقامت دائم کانادا را دارند. از دیگر نکاتی که باید به آن در این زمینه توجه ویژه داشته باشید، در سه مورد زیر خلاصه می‌شود:

  • ابتدا دارا بودن سابقه کار یک ساله در خاک کانادا.
  • مهارت کافی و قابل قبول که در این یک سال اقامت افزایش یافته باشد.
  • رسیدن به سطح قابل قبولی از دانش زبان انگلیسی یا فرانسه

برنامه تجار ماهر فدرال Federal Skilled Trades Program

برنامه تجارت ماهر فدرال کانادا، یکی از سه برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری است. برنامه تجارت ماهر فدرال کانادا، برای افرادی در نظر گرفته شده است که به دلیل دارا بودن مهارتی خاص در یک تجارت ماهر، قصد دریافت اقامت دائم کانادا را دارند. این ویزا که به اقامت دائم ختم می‌شود، برای رفع نیاز نیروی متخصص در بعضی مناطق که رشد چشم گیری داشته‌اند صادر می‌گردد. این برنامه برای سیستم انتخاب مهاجرین و ورود سریع مهاجران (Express Entry) اعمال می شود. برای در خواست این نوع از ویزای کانادا نکته‌ای که در این جا باید خاطر نشان کرد که این سابقه کاری یک ساله باید در طول پنج سال اخیر (از زمان ثبت درخواست) انجام شده باشد. نکته مهمی که باید برای اخذ این ویزا به یاد داشته باشید، تسلط کافی برروی سطح زبان شماست که می‌تواند تاثیر زیادی برای دریافت اقامت داشته باشد.

نکته: اگر سابقه کاری شما به صورت نیمه وقت باشد، این میزان برای شما از یک سال به دوسال تبدیل می‌شود. البته که نباید ساعت کاری مجاز در این زمینه را دست کم بگیرید.

برنامه استخدام نیروی کار ماهر در استان کبک Quebec -Selected Skilled Workers Program

یکی دیگر از ویزا‌های کاری که می‌توانید برای حوزه کاری روی آن حساب ویژه باز کنید تا شما را به اقامت دائم کانادا برساند، ویزای نیروی ماهر در کبک است. در این نوع ویزا هم با توجه به نیاز‌های مرسوم مانند معیارهای تخصصی، معیارهای تحصیلی و استعدادیابی اقدام به جذب نیرو می‌کنند. نکته‌ای که در این خصوص باید به آن توجه ویژه داشته باشید، این موضوع است که تمامی مهاجرین خارجی قبل از ثبت درخواست باید تمامی شرایط ذکر شده را دارا باشند. پس در صورتی شما اجازه ثبت درخواست برای این نوع از ویزای کانادا را دارید که گواهی پذیرش را از استان کبک دریافت کنید. اما برای اخذ این ویزا لازم است موارد زیر را حتما داشته باشید.

ویزا های بلند مدت کانادا

ویزای کانادا از طریق تولد

از جمله ویزای کانادا که می‌تواند اقامت بلند مدت این کشور را در بر داشته باشید، ویزای کانادا است. این ویزا برمبنا قانون خاک است و باعث می‌شود علاوه‌بر فرزند به خانواده و اطرافیان او هم اقامت تعلق بگیرد، اما نکته مهمی که در خصوص ویزا تولد کانادا باید در نظر داشته باشید، شرایط نسبی خاک است، برخلاف سایر کشورها در کانادا صرفا به فرزندانی که مادران آن‌ها اقامت بلند مدت در این کشور داشته باشد، ویزای تولد یا اقامت تعلق می‌گیرد.

ویزای ازدواج کانادا

در مورد ویزا ازدواج کانادا تقریبا شرایط به مانند کشورهای دیگر است، در این حالت شما می‌توانید براساس قانون ازدواج، بعد از ازدواج با فردی که شهروند یا اقامت کانادا را دارد ازدواج کنید تا اقامت بلند مدت کانادا که قابل تبدیل به اقامت دائم این کشور است، تعلق بگیرد. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید. محل ثبت ازدواج شماست.  برای دسته بندی سختی و آسانی طی شدن امور می‌توانیم این موارد را به سه دسته زیر تقسیم کنیم:

شرایط از آسانی به سختی

  • ازواج در کانادا صورت بگیرد.
  • ازدواج در کشور ثالت صورت بگیرد.
  • ازدواج در کشور مبدا که ما فرض را در ایران می‌گیریم.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

برای اخذ این ویزا شما می‌تواندی به سه صورت زیر اقدام کنید:

  • ویزای خویش فرمایان
  • ویزای ثبت اختراع
  • ویزای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کانادا اخیرا به دو گونه 100 هزار دلاری و 200 هزار دلاری قابل انجام است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به خدمات اقامت از طریق سرمایه گذاری مراجعه کنید.

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای چند بار ورود کانادا (توریستی، کاری و غیره) به دارندگان اجازه می‌دهد بدون هیچ محدودیتی به کانادا سفر کنند. ویزای چند بار ورود به نام‌های مولتی و مولتیپل نیز شناخته می‌شوند. در صورتی که دارنده ویزای توریستی مولتیپل باشید، تا ۶ ماه بدون وقفه می‌توانید در کانادا اقامت داشته باشید اما اگر ویزای کاری، تحصیلی و یا غیره داشته باشید، بسته به دعوتنامه ارائه شده می‌توانید بدون محدودیت در کانادا مقیم باشید.

با توجه به شرایط موجود و دیدگاه‌های منفی نسبت به ایران نکته‌ای که باید به آن‌ توجه ویژه داشته باشید اعمال سختگیری‌ها از جانب دولت کانادا است. همین موضوع در کنار عدم اطلاعات کافی از شرایط دقیق مهاجرتی که روز به روز در حال تغییر هستند، کافیست تا با درخواست شما موافقت به عمل نشود. در این شرایط وجود یک تیم حرفه‌ای و کاربلد که روزانه اطلاعات خود را به روز می‌‌کند می‌تواند بزرگ‌ترین همراه شما در رسیدن به نتیجه و هدف نهایی باشد. ما در موسسه مهاجرتی آباد آزاد آرام هستیم تا شما در مسیر پرپیچ و خم رسیدن به نتیجه نهایی، تنها نباشید.