قبل از اینکه ساک خود را ببندید، بهتر است که ماشین حساب را بردارید و دو دوتا چهارتا کنید. هوشمندانه تصمیم بگیرید و ریز هزینه زندگی در استرالیا را حساب کنید.دریافت ویزا اولین گام از هفت خان رستم است که شما باید طی کنید. البته که همه چیز در دریافت ویزا خلاصه نمی شود.استرالیا با اینکه جز کشورهای مهاجر پذیر و ایده آل به خصوص برای ایرانیان است اما طبیعتا تا زمانی که شما از وضعیت هزینه زندگی در استرالیا آگاهی پیدا نکنید، نمی توانید که تصمیم نهایی برای مهاجرت به استرالیا بگیرید و بالطبع برنامه ریزی دقیقی هم در رابطه با هزینه زندگی در استرالیا نخواهید داشت. در این مقاله شما با واقعیت های زندگی در استرالیا و هر آنچه که باید در مورد هزینه زندگی در استرالیا بدانید آشنا خواهید شدید.

اگر شما قصد تحصیل در استرالیا دارید آیا شما هزینه متوسط تحصیل در استرالیا را هم در نظر گرفته اید؟‌ بعد از پایان تحصیل در استرالیا آیا متوسط هزینه زندگی در استرالیا را محاسبه کرده اید؟ توصیه می کنیم قبل از اقدام به دریافت ویزا ابتدا، از هزینه زندگی در استرالیا آگاهی پیدا کنید و بعد اقدام به مهاجرت به استرالیا نمایید.

آگاهی در مورد هزینه های اصلی و هزینه های پیرامون زندگی در استرالیا از جمله هزینه مسکن، وضعیت درآمدی و معشیت که اساسی ترین و مهم ترین مسئله در خصوص مهاجرت به استرالیا و به طور کلی هزینه زندگی در استرالیا هستند، و مسائلی دیگری از جمله هزینه حمل و نقل، هزینه تحصیل، هزینه خوراک، پوشاک، هزینه های تفریحی…نکاتی هستند که باید آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

 نکات جامع هزینه های زندگی در استرالیا

اشتباه فکر نکنید متوسط هزینه های زندگی در استرالیا و به طور کلی زندگی در استرالیا به هیچ وجه ارزان نیست، اگر به دنبال زندگی لاکچری و به دنبال زندگی مملوء از آرامش هستید؛ این موضوع را بدانید هزینه های زندگی در استرالیا ممکن بیش از حد انتظارات و دور از تصورات شما باشد.البته این را هم بدانید که متوسط هزینه های زندگی در استرالیا در مقایسه با دیگر کشورهای مهاجر پذیر از جمله آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی پایین تر است و در واقع استرالیا از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه بالایی قرار دارد و شهر سیدنی و ملبورن جز مهاجر پذیرترین شهرهای استرالیا در بین مهاجران هستند، ضمن اینکه فرصت های کاری مناسبی در سیدنی و ملبورن در پیش روی شماست.

در یک نگاه عمده هزینه ای که شما برای زندگی در استرالیا و هر شهری که برای اقامت انتخاب کرده اید، مربوط به خرید و یا اجاره مسکن است.که طبیعتا هزینه های مسکن چه خرید و چه اجاره در هر ایالت طیفی متفاوتی دارد و البته که ملبورن و سیدنی هزینه های سرسام آوری را به خود اختصاص داده اند.اما به طور کلی هزینه های زندگی در استرالیا از این قرار است:

 • هزینه خرید یا اجاره مسکن
 • هزینه تهیه اقلام غذایی
 • هزینه خرید اتومبیل و حمل و نقل عمومی
 • هزینه تفریحات
 • هزینه های جانبی از جمله قبض آب، برق، گاز ،تلفن، اینترنت و…
 • هزینه های تحصیل
 • هزینه های درمانی

نکات کلیدی مخارج زندگی در استرالیا از لحاظ مسکن

یکی از اساسی ترین مسائل و چالش هایی که باید در هنگام ورود به استرالیا باید آن را در نظر بگیرید، تهیه مسکن است که اینکه به فکر خرید خانه و یا اجاره خانه باشید، قطعا به انتخاب و هزینه ی شما بستگی دارد. اما بهتر است در خصوص مخارج زندگی در استرالیا از لحاظ مسکن، پیش از مهاجرت به استرالیا جوانب را بسنجید و هوشمندانه تصمیم بگیرید.متاسفانه یا خوشبختانه هزینه مسکن تحت تاثیر سیاست های مالیاتی استرالیا قرار گرفته است. این چالش برای اقشار کم درآمد موضوع اساسی و قابل توجه ای است، چرا که اقشار ضعیف جامعه بیشترین آسیب را از افزایش و تورم هزینه مسکن می بینند.

توصیه های مهم خرید ملک در استرالیا

در رابطه با مخارج زندگی در استرالیا، در خصوص خرید ملک این نکته را فراموش نکنید که خرید ملک در استرالیا باید ابتدا مجوز آن را داشته باشید. آیا در این رابطه تحقیق کرده اید که اتباع خارجی امکان خرید خانه را دارند؟ برای خرید خانه چه شرایطی را مهاجران باید لحاظ کنند؟ این موضوع را از ذهنتان پاک کنید که با خرید خانه در استرالیا اقامت اخذ کنید. اما به طور کلی برای خریداری خانه یا  آپارتمان در استرالیا دولت ابتدا باید آگاهی یابد که شما در حال حاضر اشتغال دارید یاخیر؟ اگر منبع درآمدی دارید یک پله از دیگر مهاجران جلو هستید؛ چرا که شما امکان دریافت وام مسکن را دارید.

بنابراین در خصوص مخارج زندگی در استرالیا از لحاظ خرید مسکن ابتدا باید شرایط شما از لحاظ وضعیت اقامت بررسی شود و ضمن اینکه مراحل قانونی آن هم باید طی شود.

مخارج زندگی در استرالیا: مراحل خرید ملک

پیش از هرگونه اقدامی در اولین قدم شما باید بودجه خود را برای خرید خانه درنظر بگیرید.بسته به اینکه درکدام ایالت اقامت دارید و درکدام منطقه از ایالت مورنظر قصدخرید خانه دارید و مهم تر اینکه قصد خرید خانه یا آپارتمان را دارید، برنامه ریزی و بودجه بندی شما متغییر خواهد بود؛ البته همان طور که در بالا اشاره شد، اگر شاغل هستید و از دریافت وام بهره مند هستید دشواری کمتری در خرید خانه دارید. به هرحال در هر صورتی از خدمات مشاوره مسکن بی بهره نمانید.

پروسه حقوقی خرید ملک

با استخدام یک مشاوره حقوقی شما با چالش های کمتری درخرید ملک مواجه هستید. فرایند انتقال حق مالکیت و بررسی ابعاد حقوقی آن به منظور عقد قرارداد بر عهده مشاور حقوقی است.در ضمن پیش از استخدام مشاور حقوقی حتما این نکته را مدنظر داشته باشید که مشاور حقوقی شما باید مجوز فعالیت در ایالت موردنظر شما را داشته باشد.

تسهیلات بانک

در رابطه با دریافت تسهیلات بانک به منظور دریافت وام برای خرید ملک، نخست باید وضعیت اقامتی شما بررسی شود. افرادی که اقامت دائم از استرالیا دریافت نکرده اند، ضروری است که از سازمان نظارت بر سرمایه گذاری های خارجی استرالیا (FIRB) مجوز بگیرند. سازمان مذکور وظیفه نظارت بر فعالیت های سرمایه گذاری خارجی و خرید ملک توسط مهاجران خارجی را دارد. در واقع این سازمان شرایط سرمایه گذاران خارجی از قبیل وضعیت مالی خریدار و هدف از خرید ملک، بررسی امتیازات سرمایه گذار و مسائل دیگری از این دست مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد که در صورت مثبت بودن شرایط متقاضی و صلاح دید به سرمایه گذاران خارجی مجوز و تاییدیه داده خواهد شد.پروسه دریافت تاییدیه از سازمان مذکور6 ماه طول خواهد کشید و حدود 2100دلار تعرفه آن خواهد بود.طبق قوانین دولت استرالیا سرمایه گذاران و مهاجران خارجی بعد از خرید ملک همانند شهروندان استرالیایی مالیات خود را باید پرداخت کنند.

طبق قوانین استرالیا اتباع خارجی مجوز خرید ملک قدیمی را ندارند. در واقع در صورتی امکان خرید ملک قدیمی به اتباع خارجی داده می شود که، ملک قدیمی خریداری شده را نخست اقدام به تخریب آن نمایند و در گام بعدی کمتر از 4سال اقدام به ساخت آن نمایند. اما دولت استرالیا به اتباع خارجی برای خرید ملک پیشنهاد خرید ملک نوساز، زمین و یاد املاک آف پلن را می دهد که درمقایسه با خرید ملک قدیمی و پروسه هایی که در پی دارد، مشکلات کمتری دارد. اما در صورتی که اقامت دائم استرالیا را دریافت کرده اید نیازی به دریافت مجوز از سازمان FIRBو پروسه های مربوط به آن را نخواهید داشت.

نکته دیگری که اتباع خارجی باید در رابطه با تسهیلات از بانک در نظر داشته باشند، انتخاب نماینده یا عامل وام مسکن است که شما را در پروسه دریافت تسهیلات وام مسکن از بانک یاری نماید.در انتخاب عامل وام مسکن شما ملزم نیستید که استخدام کارگزار مربوطه از همان ایالتی باشد که شما قصد خرید ملک درآن را دارید، و در استخدام کارگزار وام مسکن می توانیدآزادانه انتخاب کنید.

انتخاب ملک و مذاکره برسر قیمت ملک

در این مرحله سرمایه گذار یا اتباع خارجی باید در ایالتی که تصمیم به خرید ملک را دارند، در گام اول املاک مورد نظر خود را جستجو و سپس+ انتخاب کنند، ضمن اینکه باید این نکته را مدنظر نظر داشته باشید که ملک مورد نظر متعلق به اتباع خارجی که اقامت موقت دارند هست یا خیر که در صورت مثبت بودن باید جزئیات کامل ملک مورد نظر مشخص شود.پس از انتخاب ملک باید کارشناس ساختمان، ملک موردنظر را از لحاظ ایمنی و فنی ساختمان بررسی کند.

در صورتی که در مراحل بازرسی ساختمان توسط کارشناس فنی ساختمان هیچ گونه ایرادی از لحاظ سازه و دیگر موارد فنی ساختمان نداشته باشد، ملک مورد نظر مهر تایید توسط کارشناس فنی ساختمان خواهد گرفت و نوبت به مذاکره بر سر قیمت ملک خواهد رسید. اگر بر سر قیمت بین طرفین موافقت حاصل شود، خریدار ملک برای کسب اطمینان و ارزیابی قیمت حقیقی ملک در این رابطه باید از کارگزار تسهیلات بانکی مشاوره گرفت، که آیا رقم پیشنهادی طبق قیمت گذاری بازار صنف املاک هست یا مورد تایید نمی باشد

در صورت موافقت نهایی بین طرفین معامله، متقاضی ملک باید پیگیری و امور اداری دریافت تاییده از سازمان FRIB را به تکمیل برساند و زمانیکه پرداخت وام قطعی شد؛  پیش نویس قرارداد ملک بین خریدار و املاک تنظیم خواهدشد که خریدار بایستی ٪25 درصد از مبلغ معامله را بعنوان بیعانه پرداخت نماید.درآخرین مرحله خریدار موظف است یک کپی از قرارداد را به منظور تاییدیه نهایی از سازمان FRIB ارسال نماید.پس از دریافت مهر تایید از سازمان مربوطه قرارداد نهایی تنظیم خواهد شد.

هزینه زندگی در استرالیا: قیمت خرید مسکن براساس تفکیک منطقه

 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 7.641 دلار استرالیا
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 363 دلاراسترالیا

مخارج زندگی در استرالیا: اجاره خانه

اجاره خانه در استرالیا بعنوان یکی از چالش های مخارج زندگی در استرالیا، مسئله ای است که مهاجران به هنگام ورود به استرالیا با آن مواجه می شوند. در این رابطه، متقاضیان باید نسبت به یکسری اطلاعات آگاهی یابند.پیش از انتخاب محله ومنطقه موردنظردرایالتی که قصد سکونت دارند باید این موضوع را مشخص کنند که به دنبال اجاره چه نوع خانه ای هستند. درواقع بین خانه که در استرالیا به اسم “flats”نامیده می شود و” house″ که در ایران بعنوان خانه های ویلایی شناخته می شود تفکیک قائل شوند.اما در رابطه با آپارتمان اگر مهاجران به دنبال آپارتمان های یک خوابه هستند، در استرالیا آپارتمان های یک خوابه را “آپارتمان استودیو studio flats” یا “استودیو studios می نامند. آپارتمان هایی که به صورت بلوک از هم تفکیک شده اند و متراژ بزرگتری دارند بعنوان UNIT “″ شناخته می شوند.

بودجه ای که به منظور بهای اجاره ی خانه در نظر گرفته اید درواقع تعیین کننده محله، منطقه و نوع ساختمانی است که در نظر گرفته اید. اگر از لحاظ پرداخت بودجه مشکل مالی ندارید و کیفیت منطقه سکونت برای شما مهم تر از جنبه مالی آن است، مرکز شهر گزینه مناسبی برای شما است.اما اگر به دنبال خانه هایی با اجاره بهایی کمتر هستید باید از مرکز شهر دورید شوید و در محله ها یا همان Suburb جستجو کنید.اگر قصد جستجوی خانه به صورت حضوری ندارید و صرفه جویی در زمان برای شما اهمیت دارد می توانید به سه سایتی که در ذیل به آن اشاره کرده ایم مراجعه کنید که با توجه به بودجه ای که برای اجاره بهای خانه در نظر گرفته اید نتها شما را از سردرگمی رها خواهد کرد بلکه کمک شایانی هم برای شما خواهد بود.

پس از انتخاب محله و ساختمان موردنظر( خانه و یا آپارتمان) باید مدارک موردنیاز به منظور اجاره ساختمان در اختیار صاحب خانه قرارگیرد از جمله :

 • ارائه گذرنامه بعنوان مدرکی که هویت متقاضی را مشخص می کند
 • ارائه مدارکی که دال بر این موضوع است که متقاضی ملک توانایی مالی برای اجاره بهای منزل موردنظر را دارد
 • اتباع خارجی در زمینه اجاره ملک ضروری است که یک یا چندنفر را بعنوان معرف از جمله صاحبخانه قبلی و یا کارفرمای فعلی خود را معرفی نمایند
 • بررسی وضعیت اشتغال تبعه خارجی
 • ارائه رضایت نامه از صاحبخانه قبلی در صورت وجود
 • ارائه مبلغی بعنوان پیش پرداخت

قبل از تنظیم قرارداد اجاره نامه، اگر خانه موردنظر به صورت مبله اجاره داده می شود بهتر است که لوازم موجود از قبیل یخچال، ماشین لباس شویی، خشک کن، اجاق گاز، مبل، فرش، مبل و …بررسی شود که سالم هستند و در صورت مشاهده هر گونه خرابی به صاحبخانه اطلاع داده شود تا شخص متحمل خسارت نشود و در ضمن در قرارداد لوازمی که در اختیار شخص قرار می گیرد ذکر شود.این نکته را به یاد داشته باشیدکه در استرالیا خانه ها به صورت 6 الی 12ماهه اجاره داده می شود.

پس از رضایت طرفین معامله باید در اجاره نامه تمامی جزئیات و توافق های مورد نظر ذکر شود از جمله:

 • مشخصات و اطلاعات تماس صاحبخانه
 • مشخصات و ارائه تمام جزئیات مستاجر و یا مستاجرین در صورت اجاره گروهی
 • مدت زمان و مبلغ اجاره، نحوه پرداخت اجاره و تاریخ پرداخت آن
 • مبلغ که به صورت توافقی بعنوان رهن در نظر گرفته شده است
 • در صورتی که خانه به صورت مبله اجاره می شود لیست لوازم موجود تماما ذکر شود
 • امضای طرفین معامله

پس از عقد قرارداد، مستاجر موظف است که برق، آب،گاز وتلفن از طریق گفتگو با شرکت های ارائه دهنده خدمات وصل کند.در استرالیا خدمات برق، آب، گاز و تلفن توسط شرکت های خصوصی که در ذیل به آن اشاره شده است ارائه می شود:

هزینه زندگی در استرالیا: تعرفه اجاره بهای خانه

 • اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 677 دلار استرالیا
 • اجاره یک آپارتمان سه خوابه در حومه شهر 1.282 دلار استرالیا

هزینه زندگی استرالیا:تعرفه مواد غذایی در استرالیا

پیش از مهاجرت به استرالیا در تحلیل هزینه زندگی در استرالیا ایالتی که برای اقامت درنظر میگیرید را از لحاظ هزینه هایی که متحمل می شوید را بررسی کنید. هزینه و تعرفه مواد غذایی یکی از همان هزینه ها است. طبیعتا مثل هر نقطه دیگری در دنیا بسته به اینکه در کدام ایالت قصد اقامت دارید، در کدام منطقه و محله سکونت خواهید داشت، در مرکز شهر و یا در محله ها یا همان Suburb و یا یکی از شهرهای توریستی پربازید را بعنوان محل سکونت خود انتخاب کرده  اید؛ تعرفه یکسانی را برای مواد غذایی پرداخت نخواهید کرد.

هزینه وتعرفه مواد غذایی یکی دیگر از چالش های هزینه زندگی در استرالیا است که پس از هزینه مسکن در بدو ورود به استرالیا با آن مواجه خواهید شد.هرخانوار استرالیایی طبق تحقیقات به عمل آمده مبلغی در حدود254.96دلار را باید صرف هزینه موادغذایی کند.طبیعتا در هر مرحله تعرفه مواد غذایی یکسان نیست . خانوارهایی که فرزندانی در رنج سنی 5تا14 سال را دارند باید 336 دلار به صورت هفتگی باید هزینه کنند. تعرفه مواد غذایی در استرالیا بعنوان یکی از هزینه های زندگی در استرالیا به صورت ریز مصرف بدین شرح است:

 • یک کیلو برنج 2.67 دلار استرالیا
 • 12 عدد تخم مرغ5.38 دلار استرالیا
 • یک کیلو سیب زمینی 3.18 دلار استرالیا
 • یک لیتر شیر1.47 دلار استرالیا
 • 500 گرم پنیر7 دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم فیله مرغ 11.19 دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم گوشت گاو 17.20 دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم سیب4.57 دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم گوجه فرنگی 4.94دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم پیاز 2.57 دلار استرالیا
 • بطری آب(1.5 لیتری)2.06 دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم پرتقال3.40 دلار استرالیا
 • نیم کیلوگرم قرص نان سفید تازه3.05 دلار استرالیا

هزینه ی زندگی در استرالیا: خرید حمل و نقل عمومی

باوجود اینکه هزینه خرید خودرو در استرالیا در مقایسه با سایر کشورها از جمله ایران ارزان تر است اما هزینه هایی که برای نگهداری اتومبیل در استرالیا متحمل خواهید شد در مقایسه با سایر کشورها متفاوت تر و شاید گران تر هم برسد اما فروش خودروهای جدید داشتن گواهی فروش الزامی است. خرید و فروش اتومبیل در استرالیا در 4 وب سایت زیر که اشاره شده است به صورت آنلاین هم معامله می شود.

به منظور خرید اتومبیل در استرالیا داشتن برخی مدارک نیاز است از جمله:

 • بیمه ماشین
 • ارائه مدرکی که دال بر این موضوع که ماشین خریداری شده ثبت شده و یا از حالت ریجستری خارج شده است
 • ارائه تمبر مالیاتی که درواقع دولت برای اتومبیل های نو تعیین کرده است
 • در صورتی که قصد خرید ماشین دست دوم را دارید باید گواهی سلامت ماشین به همراه داشته باشید و ضمن اینکه باید هزینه واگذاری (مالیات) باید پرداخت شود که البته پرداخت هزینه مربوط به ماشین های دارای پلاک است

هزینه زندگی در استرالیا: بررسی تعرفه حمل و نقل عمومی

 • بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) A$ 4.50
 • نرخ یک لیتر بنزین 1.35 دلار استرالیا
 • تعرفه ورودیه تاکسی5.00 دلار استرالیا
 • تاکسی 1 کیلومتر 63 دلار استرالیا
 • درخواست تاکسی با یک انتظار 34.20 دلار استرالیا
 • بلیط اتوبوس 3.3۴ دلار استرالیا
 • بلیط قطار1.8 دلار استرالیا
 • بلیط مترو به صورت ماهیانه 140 دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا: تفریحات و سرگرمی

 • اجاره زمین تنیس آخر هفته 74 دلار استرالیا
 • بلیط یک نفره 18 دلار استرالیا
 • یک ماه عضویت باشگاه (در مناطق تجاری شهر) 90 دلار استرالیا
 • هزینه رستوران برای دو نفر89.00 دلار استرالیا
 • ۲ عدد بلیط تئاتر در بهترین مکان سالن: ۲۰۳ دلار استرالیا
 • اجاره اسکی یکروزه 140 دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه های جانبی از جمله قبض آب، برق، گاز ،تلفن، اینترنت

 • هزینه میانگین برق، آب، گرمایش، سرمایش و زباله برای آپارتمان ۸۵ متری ۱۵۰ تا ۳۵۰ دلار استرالیا
 • اینترنت ۶۰ مگابایت بر ثانیه نامحدود ADSL (ماهانه) 60 دلار استرالیا
 • یک دقیقه مکالمه تلفن همراه 0.22 دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا: بررسی هزینه های تحصیل

 • اگر قصد ثبت نام فرزندتان در مدارس خصوصی را دارید به طور میانگین هزینه سالیانه تحصیل باید مبلغی در حدود 16,000 تا 18,000 دلار استرالیا را پرداخت کنید و اگر قصد ثبت نام در مدارس دولتی را دارید باید هزینه ای در حدود 6,000 تا 13,000 دلار استرالیا را پرداخت کنید.
 • متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی سالیانه در حدود 1500 تا 3500 دلار استرالیا است
 • متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه در حدود 2000تا4000دلار استرالیا است
 • متوسط هزینه تحصیل در مقطع دکتری سالیانه در حدود 15000تا 40.000دلار استرالیا است

هزینه زندگی در استرالیا: خدمات پزشکی

 • درمان سرماخوردگی 6 روزه 10 دلار استرالیا
 • آنتیبیوتیک یک بسته (12 عدد)16 دلار استرالیا
 • ویزیت دکتر خصوصی (۱۵ دقیقه): ۷۲ دلار استرالیا
 • تامپون یک بسته (32 عدد) 7 دلار استرالیا
 • نیاز های درمانی خانواده 4 نفره (در ماه) 150 دلار استرالیا

هزینه زندگی در ملبورن استرالیا

اگر شما ملبورن استرالیا را بعنوان ایالت مورد نظر خود انتخاب کرده اید و حسابگر هوشمندی باشید، باید ریز هزینه زندگی در ملبورن استرالیا را پیش از اینکه ایران را به مقصد ملبورن استرالیا ترک کنید تحلیل و محاسبه کنید. در اینجا قصد داریم که شما را با هزینه های تعریف شده ملبورن استرالیا آشنا کنیم.

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه خرید مسکن در ملبورن

 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر به طور متوسط 908.58دلار استرالیا
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 15دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه اجاره آپارتمان در ملبورن

 • آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر1.864.50 دلار استرالیا
 • آپارتمان یکخوابه خارج از مرکز شهر1.444.94 دلار استرالیا
 • آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر3.400.69 دلار استرالیا
 • آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر 186.81 دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه اجاره house در ملبورن    

 • اجاره یک با 4 اتاق خواب، دارای دو حیاط و باغچه و تمامی امکانات در یک محله خوب باید به طور میانگین 3000 دلار استرالیا پرداخت کنید
 • اجاره unit 3خوابه در یک محله خیلی خوب و با تمامی امکانات باید به طور میانگین و ماهانه 1700تا2400دلار استرالیا پرداخت کنید

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه مواد غذایی در ملبورن

 • نیم کیلوگرم قرص نان سفید تازه3.05 دلار استرالیا
 • 12 عدد تخم مرغ4.53 دلار استرالیا
 • یک کیلو سیب زمینی 3.34 دلار استرالیا
 • یک لیتر شیر1.5 دلار استرالیا
 • 500 گرم پنیر6 دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم فیله مرغ 11.19 دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم گوشت گاو 17.20 دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم سیب4.39 دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم گوجه فرنگی 4.67 دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم پیاز 2.57 دلار استرالیا
 • بطری آب(1.5 لیتری)2.06 دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم پرتقال3.40 دلار استرالیا
 • یک کیلو برنج 2.67 دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه خرید اتومبیل و حمل و نقل عمومی

 

 • بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) A$ 4.50
 • نرخ یک لیتر بنزین A$ 1.35
 • تعرفه ورودیه تاکسی A$ 5.00
 • تاکسی 1 کیلومتر A$ 1.63
 • درخواست تاکسی با یک انتظار A$ 34.20
 • بلیط اتوبوس 3.3۴$
 • بلیط قطار1.8$
 • بلیط مترو به صورت ماهیانه 140$

هزینه زندگی در ملبورن: تعرفه خدمات جانبی

 • خدمات پایه( آب، برق،گرمایشی و سرمایشی) 66دلار استرالیا
 • یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه0.19 دلار استرالیا
 • اینترنت (60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر ، داده های نامحدود ، کابل / ADSL)10.98 دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرلیا: تعرفه ورزش و سرگرمی در ملبورن

 • باشگاه تناسب اندام ، هزینه ماهانه برای بزرگسالان(یک نفر)64.50دلار استرالیا
 • اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته)22.91دلار استرالیا
 • بلیط سینما (یک نفر)20.00دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا:تعرفه پوشاک وکفش

 • 1 جفت شلوار جین (Levis 501 یا مشابه)99.39دلار استرالیا
 • 1 لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای (زارا ، H&M ، …)54.93دلار استرالیا
 • 1 جفت کفش مخصوص دویدن نایک (میان رده)131.94دلار استرالیا
 • 1 جفت کفش چرمی مردانه 143.84دلار استرلیا

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه مهدکودک

 • پیش دبستانی خصوصی برای یک کودک ماهیانه به طور متوسط2.506دلار استرالیا پرداخت می شود
 • هزینه دبستان بین المللی برای یک کودک سالیانه به طور متوسط 18,793.33دلار استرالیا پرداخت می شود

هر آنچه که باید در مورد هزینه زندگی در سیدنی استرالیا بدانید

شهر سیدنی بعنوان یک شهر توریستی ساحلی خوش آب وهوا، اقتصاد پیشرفته و همین طور بعنوان بزرگترین ایالت استرالیا طبیعتا نه تنها شهروندان استرالیایی بلکه مهاجران زیادی از اقصی نقاط جهان و از جمله ایرانیان را به خود جذب کرده است. در واقع اگر به تفریح و سرگرمی خود اهمیت ویژه ای می دهید و به طور کلی از زندگی در شهرهای ماشینی و کسل کننده خسته شده اید، سیدنی پیشنهاد فوق العاده ای برای شما خواهد بود.اما بهتر است که باهم به بررسی جوانب و تحلیل هزینه های بپردازیم.

هزینه زندگی در استرالیا برای یک خانواده 4نفره به طور متوسط در حدود 4,045.66دلار استرالیا بدون احتساب اجاره بهای خانه است.یک شخص مجرد باید بابت زندگی مجردی خود بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره خانه باید به طور متوسط 1,115.85دلار استرالیا هزینه کند.

هزینه زندگی در استرالیا: بررسی قیمت آپارتمان در سیدنی

 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 13127دلار استرالیا
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 8259 دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا: بررسی هزینه اجاره آپارتمان در سیدنی

 • آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر400.00دلار استرالیا
 • آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز350.00دلار استرالیا
 • آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر650.00دلار استرالیا
 • آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز550.00دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا:تعرفه مواد غذایی در سیدنی

 • شیر (معمولی) ، (1 لیتر) 0.73دلار استرالیا
 • 500گرم قرص نان سفیدتازه2.64دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم برنج سفید5.79دلار استرالیا
 • تخم مرغ2.65دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم پنیرمحلی10.46دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم فیله مرغ13.18دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم گوشت گاو7.72دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم سیب3.19دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم موز1.96دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم پرتقال6.06دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم گوجه فرنگی 3.56دلار استرالیا
 • یک کیلوگرم پیاز 3.30دلار استرالیا
 • بطری آب(1.5لیتری)1.50دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا: حمل ونقل عمومی در سیدنی

 • بلیط یک طرفه1.25دلار استرالیا
 • تعرفه ماهیانه24.00دلار استرالیا
 • تعرفه ورودیه تاکسی7.00دلار استرالیا
 • یک لیتر بنزین0.65دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه خدمات جانبی در سیدنی

 • پایه (برق ، گرمایش ، سرمایش ، آب ، زباله) 00دلار استرالیا
 • یک دقیقه مکالمه تلفن همراه 10دلار استرالیا
 • اینترنت (60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر ، دانلود نامحدود) 00 دلاراسترالیا

هزینه زندگی در استرالیا:هزینه پوشاک و کفش در سیدنی

 • 1 جفت شلوار جین (لویس 501 یا مشابه) 24.00 دلار استرالیا
 • پیراهن تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای (زارا ، H&M ، …) 32.00 دلار استرالیا
 • 1 جفت کفش مخصوص دویدن نایک (معمولی)70.00دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا:هزینه تفریحات و سرگرمی در سیدنی

 • هزینه یک ماه استفاده از باشگاه 60.00دلار استرالیا
 • اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته) 40.00 دلار استرالیا
 • هزینه بلیط سینما تک نفره12.00دلار استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا: هزینه خدمات درمانی در سیدنی

 • هزینه پزشک عمومی به طورماهیانه 50 دلار – 60 دلاراسترالیا
 • داروی سرماخوردگی برای مصرف6 روزه 9 دلار استرالیا
 • 1 جعبه آنتی بیوتیک 15 دلار استرالیا
 • 1 جعبه تامپون32تایی 7دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه تحصیل در سیدنی

 • متوسط هزینه دبیرستان در سیدنی استرالیا به طور سالیانه در مدارس خصوصی حدود16.000 تا 18,000دلار استرالیا
 • میانگین هزینه سالیانه تحصیل در مدارس خصوصی 16,000 تا 18,000 دلار استرالیا و در مدارس دولتی 6,000 تا 13,000 دلار استرالیا می باشد.
 • تحصیل در مقطع کارشناسی برای یک شخص به صورت تخمینی سالیانه در حدود 15,000 تا 35,000 دلار استرالیا می باشد.
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای یک شخص به صورت تخمینی سالیانه در حدود 20,000 تا 40,000 دلار استرالیا می باشد
 • یک شخص برای تحصیل در مقطع دکتری در ایالت سیدنی باید به صورت تخمینی سالیانه باید در حدود 15.000تا 40.000دلار استرالیا هزینه کند

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

آگاهی از شرایط تحصیل در استرالیا و محاسبه هزینه زندگی در استرالیا در دانشگاه مورد نظرتان و ایالتی که دانشگاه تحصیل تان در آن واقع شده است، به شما در روند تصمیم گیری نهایی کمک شایانی خواهد کرد تا وضعیت مالی و در واقع آمادگی مالی خود را هوشمندانه تر بسنجید.

استرالیا باوجود اینکه بعنوان یکی از محبوب ترین کشورها برای تحصیل شناخته شده است، اما بعد از آمریکا و انگلیس در رتبه سوم از نظر هزینه بالای تحصیل در مقطع دانشگاه را به خود اختصاص داده است. دانشجویان بین المللی در استرالیا موظف هستند که شهریه خود را پیش از شروع تحصیل به دانشگاه واریز نمایند. شهریه هر ترم به صورت سالیانه براساس تعداد واحد اخذ شده محاسبه می شود.که طبیعتا این رقم در هر ترم و با افزایش تعداد واحد های اخذ شده سیر صعودی پیدا می کند. در محاسبه هزینه زندگی در استرالیا، جدای از شهریه دانشگاه ضروری است که از نیازهای و هزینه های ضروری خود مطلع شوید.در ذیل به تفکیک به تمامی هر آنچه که باید در مورد هزینه زندگی در استرالیا بدانید اشاره خواهد شد.

هزینه زندگی در استرالیا: بررسی شهریه دانشگاه

 • شما برای تحصیل درمقطع کارشناسی فارغ از اینکه در چه دانشگاهی قصد تحصیل را دارید، باید به مدت 2.5 تا 5 سال زمان بگذارید و همین طور دوره کارشناسی ارشد بین 1تا3سال به طول خواهد انجامید. تحصیل در مقطع دکتری بین 2.5 تا 5 سال تخمین زده شده است
 • متقاضیان رشته های پزشکی و دندانپزشکی دوره تحصیلی شان بین 4 تا 7 سال طول خواهد کشید

 

هزینه زندگی در استرالیا: شهریه دانشگاه

 • دانشگاه Flinders متوسط شهریه به صورت سالیانه در حدود 10.350 دلار استرالیا تخمین زده شده است
 • متقاضیان دانشگاه IPAG School Business به صورت سالیانه باید 18.800دلار استرالیا پرداخت کنند
 • شهریه دانشگاه Wollongong به صورت سالیانه 18،800 دلار استرالیا تخمین زده شد است.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه نیوانگلند به صورت سالیانه 19،100 دلار استرالیا تخمین زده شده است

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه مسکن دانشجویی

هزینه های اسکان دانشجویی بسته به اینکه اگر قصد سکونت در مناطق روستایی از جمله ایالت غربی باشد و یا ایالت شمالی استرالیا باشد هزینه پرداختی متفاوت خواهد بود.اگر قصد سکونت در مرکز شهر را داشته باشید هزینه بیشتری متحمل خواهید شد و هرچه از مرکز شهر دور شوید و در محله های اطراف شهر سکونت داشته باشید هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.

 • اگر قصد سکونت در خوابگاه های دانشجویی را داشته باشید، به طور متوسط440-1100دلار در ماه باید پرداخت کنید
 • هزینه اجاره خانه مبلغی در حدود 450-1200 در ماه است
 • اجاره خانه های مشترک یا همان sharing house بین 380-850دلار در ماه است
 • اجاره بهای سوئیت های دانشجویی 90 تا 150 دلار در هفته است

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه های خدمات جانبی و درمانی

 • تعرفه گاز و برق در ماه 50-100دلار در ماه است
 • اینترنت به صورت متوسط70-120دلار در ماه است
 • مالیات آب و فاضلاب و مدیریت پسماند 50دلار در ماه تخمین زده شده است
 • دانشجویان کارشناسی برای خدمات درمانی باید 438دلار را برای مدت سه سال پرداخت کنند

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه حمل و نقل عمومی

 • تعرفه حمل و نقل عمومی به صورت هفتگی 30-60دلار محاسبه شده است
 • تعرفه بلیط یک طرفه 4دلار استرالیا است
 • یک لیتر بنزین 1.19دلار استرالیا محاسبه شده است
 • در صورت خرید ماشین به طور متوسط باید بین 150-260دلار به صورت هفتگی باید پرداخت کنید

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه تفریحات و سرگرمی

 • سرگرمی وتفریحات برای دانشجویان بین 80 تا 150 دلاراسترالیا تخمین زده شده است
 • هزینه رستوران مبلغی در حدود 16تا 75دلار استرالیا است
 • هزینه باشگاه ورزشی به طور متوسط 70دلار در ماه است

هزینه زندگی در استرالیا: هزینه خدمات جانبی دانشگاه

 • آموزش زبان برای مهاجرانی که مسلط به زبان انگلیسی نیستند به طور متوسط300دلار استرالیا در هفته است
 • برای تهیه کتاب و لوازم دانشگاهی به طور سالیانه باید500-1000دلار استرالیا باید پرداخت شود
 • هزینه خدمات جانبی برای دانشجویان علاوه بر شهریه در واقع SSAF در صورتی که نیاز به آن احساس شود که در واقعی نوعی خدمات به منظور پشتیبانی و حمایت از دانشجویان است به طور متوسط 308دلار استرالیا تخمین زده شده است

هزینه زندگی در استرالیا: تعرفه بیمه دانشجویی

برای استفاده از خدمات بیمه دانشجویان می توانند خدمات بیمه از سه شرکتی که مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا است بهره مند شوند که در ذیل به آن اشاره شده است:

 • Nib
 • Bupa
 • Allianz
 • Medibank

تعرفه بیمه دانشجویی

 • تعرفه بیمه دانشجویی برای دانشجویان مجرد سالیانه 500تا560دلار استرالیا تعیین شده است
 • دانشجویان متاهل سالیانه به طور متوسط مبلغی در حدود2900تا 3900دلار استرالیا باید پرداخت کنند
 • دانشجویانی که دارای فرزند هستند به طور متوسط سالیانه مبلغی در حدود5200تا 6300دلار استرالیا پرداخت میکنند

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه زندگی در استرالیا با مشاورین ما در وب سایت https://www.numbeo.com/cost-of-living/ تماس حاصل فرمایید.